JScan

Dla Clever Software mieliśmy przyjemność zaprojektować aplikację mającą na celu diagnostykę i zmianę parametrów pracy silnika oraz elektroniki w samochodach marki Jeep.

Klient: Clever Software
Zakres prac: projekt

Ze względu na bardzo dużą ilość elektroniki w dzisiejszych samochodach – właściciele oraz mechanicy mają coraz częściej potrzebę ingerencji w parametry silnika. Dotychczasowe rozwiązania pozwalały jedynie na wprowadzanie zmian w trakcie postoju – zazwyczaj kiedy samochód znajdował się w warsztacie. Niestety, żeby sprawdzić czy zmiany odniosły pożądany skutek – trzeba było pojazd odłączyć od komputera i pojechać go sprawdzić. W razie potrzeby trzeba było wrócić do mechanika i dokonać zmian ponownie.

Takie rozwiązanie jest bardzo czasochłonne (oraz generujące duże koszty). W przypadku pasjonatów – wyjątkowo nieefektywne.

Z tego względu Clever Software podjęło się stworzenia aplikacji mobilnej łączącej się przez bluetooth lub wifi z systemem diagnostycznym i pozwalające nie tylko na monitoring na żywo, ale również zmiany parametrów w trakcie eksploatacji. Tak powstała aplikacja JScan, która bardzo szybko zdobyła serce pasjonatów marki Jeep… i już są planowane adaptacje dla kolejnych marek samochodów.

Aplikacja dostępna jest zarówno na platformę android jak i iOs.

Poniżej video recenzja wersji beta (po angielsku) aplikacji.