mgr.farm

Dla największego serwisu z aktualnościami dla farmaceutów – mgr.farm – stworzyliśmy nową odsłonę portalu.

Klient: farmacja.net
Zakres prac: projekt, wdrożenie

mgr.farm – jestem farmaceutą to największy polski portal z aktualnościami branżowymi kierowanymi do farmaceutów i techników farmaceutycznych należący do Grupy farmacja.net. W związku z rosnącą popularnością serwisu oraz zmianami technologicznymi w całej grupie – zostaliśmy poproszeni o przebudowanie portalu.

mgr.farm został zaprojektowany i stworzony od podstaw. Dzięki rezygnacji z Drupala na rzecz WordPress jako silnika serwisu – udało się uczynić go znacznie elastyczniejszym, wygodniejszym w obsłudze dla redakcji…. oraz znacznie lżejszym i szybszym dla użytkowników. W trakcie realizacji projektu skupialiśmy się na SEO całego serwisu (pomimo bramki weryfikującej użytkowników – treści są indeksowane przez wyszukiwarki) oraz integracji z pozostałymi serwisami należącymi do Grupy farmacja.net (m.in. autorski system komentarzy łączący wszystkie serwisy oraz zasilanie innych serwisów treściami z mgr.farm bez tworzenia duplikatów).

Skutkiem tego jest m.in. dołączenie treści z portalu do źródeł rekomendowanych przez Google co znacząco zwiększyło ilość odwiedzających.