Core POS

Dla Grupy NEUCA przygotowaliśmy jeden z największych i najbardziej wymagających projektów w naszej karierze – System CorePOS – aplikację przeznaczoną do obsługi kas fiskalnych oraz magazynów w sieciach handlowych oraz w pojedynczych sklepach.

Klient: ILC - Grupa NEUCA
Zakres prac: projekt, UI/UX

Do głównych wyzwań związanych z projektem należało przygotowanie nowoczesnego i estetycznego projektu, który będzie charakteryzował się nie tylko łatwością obsługi, ale również dostępnością dla różnych urządzeń – zarówno mobilnych (możliwość używania tabletów jako terminala kasowego) jak i stacjonarnych (obsługiwanych dotykowo lub za pomocą zewnętrznej klawiatury.

Przy projektowaniu tego typu rozwiązań trzeba było wziąć pod uwagę szereg zmiennych, m.in:
  • Używanie przy różnym typie oświetlenia zewnętrznego
  • Używanie zarówno na nowoczesnych komputerach operujących w wysokiej rozdzielczości, jak i na przestarzałych, budżetowych sprzętach (czasami nawet z monochromatycznymi ekranami)
  • Obsługę przez użytkowników bez pełnego przeszkolenia – system musiał być na tyle intuicyjny, żeby nie trzeba było przeprowadzać osobnych szkoleń dla pracowników
  • Przygotowanie rozwiązań zdalnego zarządzania asortymentem, promocjami, stanami magazynowymi itp.
  • Przygotowanie rozwiązań problemów z dostępnością do internetu, konfliktami wprowadzania tych samych produktów przez różne osoby itp.

Oczywiście system tych rozmiarów poza aplikacją „kasową” wymagał również zaprojektowania aplikacji do zarządzania całym systemem w obrębie sieci handlowej.

Prace projektowe trwały ok 6 miesięcy oraz zaowocowały kilkudziesięcioma ekranami do wdrożenia (na podstawie których można było przygotować nawet kilka tysięcy wariacji).

Efekt – przy pierwszych wdrożeniach testowych w sieci kilkuset punktów handlowych powiązanych w sieć – nowi użytkownicy aplikacji bez żadnego szkolenia byli w stanie pracować bez przestojów. Zmiana aplikacji ze starej na nową nastąpiła z dnia na dzień. Pytań obsługi „jak coś zrobić?” nie zanotowano:)

Oczywiście przy okazji projektowania tak dużego systemu informatycznego – potrzebna była też strona internetowa prezentująca możliwości Core POS. Również tym się zajęliśmy.